Wolontariat podczas zbiórki żywności "Podziel się sercem"

2019-04-15

W sobotę 13.04.2019 r. w Libiążu odbyła się zbiórka żywności pod hasłem "Podziel się sercem". Włączyło się w nią wielu mieszkańców naszej Gminy Libiąż. Zgodę na zbiórkę żywności udzieliły sklepy: "Netto", "Intermarche" oraz "Stokrotka" w Libiążu.

W akcji "Podziel się sercem", jak co roku, chętnie uczestniczyła młodzież szkolna biorąca udział w charakterze wolontariuszy oraz wolontariusze zrzeszeni w Klubie Wolontariusza działającym przy OPS w Libiążu. Łącznie w zbiórce wzięło udział 65 wolontariuszy, którzy rozdawali ulotki, informowali klientów sklepu o organizowanej zbiórce, a dorośli wolontariusze pomagali w noszeniu oraz załadunku zebranych darów.
Zebrane produkty zostały rozdysponowane wśród najuboższych osób i rodzin z terenu Gminy Libiąż przez członkinie Zespołu Charytatywnego działającego przy Kościele
p. w. Świętej Barbary w Libiążu.
Organizatorami akcji są: Zespół Charytatywny przy Parafii Św. Barbary w Libiążu, Ośrodek Pomocy Społecznej, Świetlica Środowiskowa, Klub Wolontariusza, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”, Ochotnicza Straż Pożarna Moczydło oraz Libiąskie Centrum Kultury. W zbiórce żywności uczestniczą także radni Rady Miejskiej w Libiążu.