Aktualności - Dzienny Dom Senior+

,,Domu nie tworzą mury tylko szczęśliwi ludzie”

Życzenia z okazji Świąt Bozego Narodzenia grudzień 2023
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
Logo Programu Senior Plus

DZIENNY DOM "SENIOR+" W LIBIĄŻU

Libiąż ul. Piłsudskiego 22

tel. 32 627 50 31 lub 32 627 78 25 wew. 45 lub 46

e-mail: senior@libiaz.pl

PLACÓWKA DZIAŁA W DNI ROBOCZE: OD 6:00 do 16:00

 

Kierownik Dziennego Domu "Senior+" - Dominika Osadzińska

 

Uczestniczki festiwalu Domek artystów wszelakich
2023-06-21

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” uczestniczyli w festiwalu „Domek Artystów Wszelakich”

W dniu 20.06.2023 r. Seniorzy z Dziennego Domu ,,Senior +" w Libiążu uczestniczyli w XVI Festiwalu Osób Niepełnosprawnych ,,Domek Artystów Wszelakich".

 

Barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczpospolitej Polskiej
2023-05-24

Program Wieloletni „Senior+” edycja 2023

Dotację przeznacza się na dofinansowanie zadania własnego beneficjenta polegającego na zapewnieniu funkcjonowania ośrodka wsparcia dla osób starszych w zakresie ustalonym w programie wieloletnim „Senior+” na lata 2021-2025.

2022-06-21

Święto muzyki

Dzisiaj w naszym domu obchodzimy święto muzyki.

2022-06-15

Światowy dzień praw osób starszych

Dzisiaj obchodzimy Światowy dzień praw osób starszych. Na zaproszenie seniorów z Dziennego Domu Senior Wigor z Kęt spędziliśmy go wspólnie. Celem spotkania była integracja, wzmocnienie więzi społecznej oraz zwrócenie uwagi na fakt , iż w Polsce 13% społeczeństwa to osoby starsze dlatego powinniśmy być uwrażliwieni na potrzeby ludzi w podeszłym wieku. Seniorzy lubią być potrzebni, zauważeni, aktywni. Sami zobaczcie. Dziękujemy za zaproszenie.

2022-06-02

Profilaktyka zdrowotna

Każdy z nas wie jak ważna w procesie leczniczo- terapeutycznym jest efektywna komunikacja na linii pacjent- lekarz. Buduje poczucie bezpieczeństwa, wplywa na rozumienie choroby i przeżywanie stanów emocjonalnych. Pacjent który darzy zaufaniem lekarza, chętniej stosuje się do zaleceń i szybciej powraca do zdrowia a przy okazji rozmowy ma szansę przyswoić wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej . Zaproszenie do Dziennego Domu Senior+ przyjął lekarz Jarosław Woźniak , któremu bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i poświęcenie swojego czasu.

barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczpospolitej Polskiej
2022-05-18

Program Wieloletni „Senior+” edycja 2022

Dotację przeznacza się na dofinansowanie zadania własnego beneficjenta polegającego na zapewnieniu funkcjonowania ośrodka wsparcia dla osób starszych w zakresie ustalonym w programie wieloletnim „Senior+” na lata 2021-2025.

2022-05-18

"Basen na zdrowie"

" Basen na zdrowie " Wiemy że aktywność na basenie wpływa min na obniżenie cholesterolu, wzmacnia serce, poprawia krążenie, jest pomocą w walce z cukrzycą, nadciśnieniem, miażdżycą, nie obciąża stawów, działa na wszystkie mięśnie naszego ciała. Z tych powodów seniorzy postanowili skorzystać z oferty Wodnego Parku w Libiażu. Dodatkowym atutem był relaks i odprężenie, bo choć na chwilę mogli zapomnieć o bólu i swoich ograniczeniach.

2022-03-22

,,Domu nie tworzą mury tylko szczęśliwi ludzie”

Drodzy Państwo mamy zaszczyt ogłosić, iż zwycięzcą konkursu ogłoszonego przez DDS + na najpiękniejsze motto przewodnie naszego domu została Pani Bernadetta C. Wyróżnienie otrzymała Pani Wiesława M-B. Nagrodę wręczył osobiście Radny Gminy Libiąż Pan Mariusz Linczowski, który był pomysłodawcą konkursu ,a zarazem fundatorem nagród. Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

2022-03-22

,,Domu nie tworzą mury tylko szczęśliwi ludzie”

Drodzy Państwo mamy zaszczyt ogłosić, iż zwycięzcą konkursu ogłoszonego przez DDS + na najpiękniejsze motto przewodnie naszego domu została Pani Bernadetta C. Wyróżnienie otrzymała Pani Wiesława M-B. Nagrodę wręczył osobiście Radny Gminy Libiąż Pan Mariusz Linczowski, który był pomysłodawcą konkursu ,a zarazem fundatorem nagród. Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

2022-03-03

Solidarni z Ukrainą

W tym trudnym dla świata czasie solidaryzujemy się z Ukrainą. Sercem jesteśmy z Wami.

2021-12-06

Mikołajki w Dziennym Domu „Senior+”

W tym roku Seniorzy z Dziennego Domu "Senior +" musieli być bardzo grzeczni, gdyż Mikołajki świętujemy do dzisiaj. Pierwsza niespodziewana wizyta Mikołaja była 6 grudnia. Mikołaj przyjechał czerwonym wozem ze swoim Elfem ( Radna Rady Miejskiej Agnieszka Siuda), sprawili wiele radości Seniorom. W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Młodzież wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół w Libiażu i Księdzem Robertem. Wizyta ta pozwoliła Seniorom na chwilę beztroski i radości. Dziękujemy Świętym Mikołajom za pamięć i prezenty prezenty.

2021-11-22

Życzenia i podziękowania Seniorów dla wszystkich pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Seniorzy z Dziennego Domu " Senior +" w Libiążu odwiedzili pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu aby złożyć wszystkim życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

2021-09-08

RELACJA Z KAMPANII PROFILAKTYCZNEJ O CHARAKTERZE INTEGRACYJNYM ,,POMOC A NIE PRZEMOC” Z MYŚLĄ O SENIORACH

Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Libiążu w ramach ,,Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Libiąż na lata 2021-2028” oraz w ramach Centrum Aktywności Lokalnej, zorganizował w dniu 3 września 2021 roku kampanię profilaktyczną ,,POMOC A NIE PRZEMOC” Z MYŚLĄ O SENIORACH na Targowisku Miejskim w Libiążu.

2021-08-27

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ przyłączyli się do akcji pomocowej dla Janka Kozuba

Uczestnicy Dziennego Domu "Senior+" w Libiażu, którym nie jest obojętny los małego chłopca Janka Kozuba, walczącego z okrutną chorobą jaką jest SMA, postanowili dołączyć do akcji pomocowej. Ze swojej strony podarowali prace na licytację, które wykonywali podczas zajęć w Dziennym Domu. Małemu wojownikowi życzymy dużo zdrowia.

2021-08-25

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ na wadowickim szlaku Karola Wojtyły

25 sierpnia 2021r. seniorzy z Dziennego Domu "Senior +" w Libiażu wybrali się w niezwykłą podróż w czasie-wadowickim szlakiem Karola Wojtyły. Zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz Bazylikę Mniejszą p.w. Ofiarowania NMP. Ostatnim etapem wycieczki była degustacja słynnych ulubionych papieskich kremówek. Seniorzy żegnali Wadowice wzruszeni śpiewając piękną piosenkę "Moje Miasto Wadowice".

2021-08-03

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ odkrywali tajniki pszczelarstwa w Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa-Apilandii

19 lipca 2021r uczestnicy Dziennego Domu "Senior+"w Libiażu odbyli wspaniałą podróż do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa-Apilandii w Kleczy Dolnej. Seniorzy mieli okazję poznać tajniki życia pszczół,uczestniczyli w warsztatach wykonując własny kosmetyk,świecę oraz degustowali drogocenne pszczele produkty.

2021-07-02

Dzienny Dom Senior+ w Libiążu - Wycieczka do Zagrody Red Raj w Młoszowej

Nasi seniorzy są przykładem na to, że wiek nie stanowi przeszkody w zwiedzaniu świata. Przedstawiamy fotorelację z wycieczki do Zagrody Red Raj w Młoszowej. Gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych, alpakoterapii oraz odpocząć w grocie solnej.

2021-05-14

Rozpoczęcie zajęć stacjonarnych w Dziennym Domu „Senior+” w Libiążu

Decyzją Nr 222/2021 Wojewody Małopolskiego z dnia 13 maja 2021r. od dnia 17 maja 2021r. obowiązują nowe zasady działalności Dziennego Domu „Senior+” w Libiążu.

 

Decyzja Wojewody Małopolskiego z dnia 13 maja 2021r.