Sprawozdanie z pikniku edukacyjnego dla dzieci z terenu Gminy Libiąż "Sieciaki na wakacjach"

2019-08-21

Punkt Aktywności Obywatelskiej działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej
w Libiążu wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w dniu 20.08.2019 r. zorganizował i przeprowadził piknik edukacyjny w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach”, którego nadrzędnym celem było propagowanie idei bezpiecznego Internetu dla dzieci. Pierwszą częścią projektu "Sieciaki" były warsztaty edukacyjne, które odbyły się 07.08.2019 r. w siedzibie Punktu Aktywności Obywatelskiej w Libiążu.

Piknik odbył się na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Megalopark" Szyjki, Libiąż. Powyższe przedsięwzięcie wpisuje się również w działania Centrum Aktywności Lokalnej.
W pikniku brały udział dzieci z terenu gminy Libiąż. Podczas zorganizowanych zajęć dzieci mogły zdobywać wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez udział w pogadance, rozwiązywaniu quizów i zagadek tematycznych. Korzystając z możliwości przebywania na świeżym powietrzu organizatorzy przygotowali dla dzieci również mnóstwo zabaw ruchowych, miedzy innymi mini golf, suche baseny z kulkami oraz zjeżdżalnie.
Punkt Aktywności Obywatelskiej po raz kolejny wpisuje się w działalność wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange w ramach europejskiego programu „Safer Internet”. Pikniki edukacyjne w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach” są organizowane od 2006 roku i cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych użytkowników Internetu. W pikniku wzięło udział ponad 40 osób.
Partnerem w realizacji powyższego przedsięwzięcia była Świetlica Środowiskowa w Libiążu.