Informacja z przeprowadzonej akcji „Podziel się sercem” 7 grudnia 2019

2019-12-10

W sobotę 07.12.2019 r. z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbyła się akcja dobroczynna "Podziel się sercem" pod patronatem Rady Miejskiej w Libiążu. Zbiórkę żywności przeprowadzono w supermarketach "Stokrotka", "Netto" i „Intermarche” w Libiążu.

Zebrano ok. 573 kg artykułów żywnościowych.

Organizatorami akcji byli: Zespół Charytatywny przy Parafii Św. Barbary w Libiążu, Ośrodek Pomocy Społecznej, Świetlica Środowiskowa, Klub Wolontariusza, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”, Ochotnicza Straż Pożarna Moczydło oraz Libiąskie Centrum Kultury. W zbiórce żywności uczestniczyli także radni Rady Miejskiej w Libiążu.

W akcji "Podziel się sercem", kolejny już raz, chętnie uczestniczyła młodzież z Klubu Wolontariusza przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu. Młodzież rozdawała ulotki informujące klientów o zbiórce oraz pakowała zebrane produkty. Łącznie w zbiórce wzięło udział 52 wolontariuszy.

Zebrane produkty zostały przewiezione przez Ochotniczą Straż Pożarną Moczydło do Zespołu Charytatywnego przy parafii Św. Barbary w Libiążu, gdzie zostaną rozdysponowane wśród rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu Gminy Libiąż.

 

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania !!!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy rodzinnego ciepła i radości oraz dużo zdrowia na Nowy Rok, tak aby pozwoliło ono na dalsze dzielenie się cząstką siebie z potrzebującymi.