Sprawozdanie z pikniku edukacyjnego dla dzieci z terenu Gminy Libiąż "Sieciaki na wakacjach"

2021-08-26

Punkt Aktywności Obywatelskiej działający przy Ośrodku Pomocy Społecznejw Libiążu wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w dniu 17.08.2021 r. zorganizował i przeprowadził piknik edukacyjny w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach”, którego nadrzędnym celem jest propagowanie idei bezpiecznego Internetu dla dzieci.

Piknik edukacyjny odbył się na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Megalopark" Szyjki w Libiążu. Powyższe przedsięwzięcie wpisuje się również w działania Centrum Aktywności Lokalnej.
W pikniku brały udział dzieci z terenu gminy Libiąż. Podczas zorganizowanych zajęć dzieci mogły zdobywać wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez udział w pogadance, rozwiązywaniu quizów i zagadek tematycznych. Korzystając z możliwości przebywania na świeżym powietrzu organizatorzy przygotowali dla dzieci również mnóstwo zabaw ruchowych, miedzy innymi mini golf, suche baseny z kulkami oraz zjeżdżalnie.
Punkt Aktywności Obywatelskiej po raz kolejny wpisuje się w działalność wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje). W pikniku wzięło udział ponad 25 osób.
Partnerem w realizacji powyższego przedsięwzięcia była Świetlica Środowiskowa w Libiążu.