Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia 2023

2023-12-18

W dniu 18 grudnia 2023 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu zorganizował Spotkanie Wigilijne dla mieszkańców z terenu Gminy Libiąż.

Osobom, które z powodu stanu zdrowia nie mogły osobiście uczestniczyć w spotkaniu, dania wigilijne zostały dostarczone przez opiekunki domowe lub rodzinę.

Przybyłych gości powitał Burmistrz Libiąża Jacek Latko, Zastępca Burmistrza Jacek Latko Przewodniczący Rady Miejskiej w Libiążu Bogusław Gucik, Przwodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Dorota Bużyk, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Sylwia Paleczny, Zastępca Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Cecylia Ostafin oraz ks. Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego Aleksander Wójtowicz.

Ksiądz Proboszcz na rozpoczęcie spotkania poprowadził modlitwę oraz zaintonował tradycyjną kolędę. Goście przełamali się opłatkiem, złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Posiłek wigilijny składał się z tradycyjnych postaw.

Osobom uczestniczącym w spotkaniu wręczono paczki ze smakołykami.

Spotkanie Wigilijne było okazją na odrobinę świątecznego ciepła, którego w tych dniach nie powinno zabraknąć nikomu.

Ponadto w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia pomagali uczniowie Szkolnego Koła PCK w Szkole Podstawowej Nr 3 w Libiążu, którzy wykonali stroiki świąteczno-noworoczne. Dekoracje świąteczne zostały przekazane klientom Ośrodka Pomocy Społecznej Libiążu, w głównej mierze osobom niepełnosprawnym i chorym, objętych pomocą w formie usług opiekuńczych.


Za otwarte serce dla innych oraz współpracę serdecznie dziękujemy i życzymy radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepłej, rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole oraz wszelkiej pomyślności i szczęścia w Nowym Roku.