Przedświąteczna Akcja "Podziel się sercem"

2017-03-25

W sobotę 25.03.2017 r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyła się akcja dobroczynna "Podziel się sercem" pod patronatem Rady Miejskiej w Libiążu. Zbiórkę żywności przeprowadzono w supermarketach "Stokrotka" i "Netto" w Libiążu. Organizatorami akcji są: zespoły charytatywne działające przy libiąskich parafiach, Ośrodek Pomocy Społecznej, Świetlica Środowiskowa, Klub Wolontariusza, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja", Ochotnicza Straż Pożarna Moczydło oraz Libiąskie Centrum Kultury.

W akcji "Podziel się sercem", kolejny już raz, chętnie uczestniczyła młodzież z Gimnazjum nr 1, z Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi, ze szkół ponadgimnazjalnych w Libiążu, Chrzanowie i Oświęcimiu oraz z Klubu Wolontariusza przy OPS w Libiążu. Młodzież rozdawała ulotki informujące klientów o zbiórce oraz pakowała zebrane produkty. Łącznie w zbiórce wzięło udział 42 wolontariuszy.

Zebrane produkty zostały przewiezione przez Ochotniczą Straż Pożarną Moczydło do zespołu charytatywnego przy parafii Św. Barbary w Libiążu, gdzie zostaną rozdysponowane wśród rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu Gminy Libiąż.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.