Jak powinna wyglądać komunikacja miejska? Wypełnij ankietę!

2024-05-22

Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie opracowuje „Analizę rynku komunikacji miejskiej” w zakresie organizowanych przez siebie usług oraz wariantową koncepcję remarszrutyzacji. Celem jest diagnoza obecnego stanu komunikacji miejskiej organizowanej przez ZKKM. Na tej podstawie zaprojektowany zostanie nowy układ tras linii komunikacyjnych wraz z propozycją modyfikacji istniejących rozkładów jazdy.

W ramach zadania prowadzone są ankiety internetowe, dotyczące mobilności mieszkańców na obszarze gmin obsługiwanych przez ZKKM Chrzanów, a więc także na obszarze gminy Libiąż. Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, nie tylko pasażerów, o wzięcie udziału w badaniu. Ankieta jest dostępna TUTAJ

Kod QR ankieta mobilności

Opracowanie wyników ankiet pozwoli na poznanie oczekiwań mieszkańców w zakresie funkcjonowania transportu publicznego, a przez to na zaproponowanie optymalnego kształtu jego funkcjonowania na terenie gmin obsługiwanych przez ZKKM – wyjaśnia Marek Dyszy, przewodniczący zarządu ZKKM w Chrzanowie.

Ankieta będzie aktywna do 30 czerwca br. Warto podkreślić, że jest adresowana do wszystkich mieszkańców naszego ośrodka komunikacyjnego, a nie tylko do pasażerów, którzy dziś korzystają z komunikacji miejskiej. Różni się też od ankiety przeprowadzanej aktualnie na podstawie spisu z natury na dworcach, węzłach przesiadkowych i głównych przystankach autobusowych.