SPEKTAKL KUKIEŁKOWY „GUCIO ZACZAROWANY” W PUNKCIE AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ W LIBIĄŻU

2018-03-28

Dnia 27.03.2018. w Punkcie Aktywności Obywatelskiej działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie z okazji przypadającego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Teatru.

Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć aktorów z Teatru Lalek „BAJKA” z Barcic, którzy na nasze zaproszenie przyjechali i zagrali dla dzieci z terenu gminy Libiąż spektakl kukiełkowy pt. „Gucio zaczarowany”. Fantastyczno - przyrodnicza powieść autorstwa Zofii Urbanowskiej opowiadająca historię chłopca, który za swoje lenistwo został przez wróżkę ukarany przemianą w muchę. Spektakl, prócz wymiaru dydaktycznego, miał także wymiar edukacyjny – przygody chłopca są pretekstem do opisu świata przyrody ożywionej. Walorem przedstawienia, była fantastyczna konwencja, która trafiła w gust dziecięcy.
W przedstawieniu uczestniczyły dzieci z terenu gminy Libiąż.
Spektakl oczarował małych widzów, wzbudził wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy, komentarze i zdjęcia z bohaterami spektaklu po zakończonym przedstawieniu. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami i okrzykami radości. To przedstawienie i spotkanie z aktorami pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.