SPRAWOZDANIE Z PIKNIKU Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA POD HASŁEM „KOCHAM – NIE BIJĘ”

2018-06-05

Dnia 01 czerwca 2018 r. został zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu oraz Punkt Aktywności Obywatelskiej działający w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania w Rodzinie – Dzień Dziecka pod hasłem : „Kocham – nie biję”. Piknik odbył się na terenie miejskiego targowiska w Libiążu przy ulicy Rouvroy 10 w godzinach 14:00 – 17:00.

Zadbaliśmy o to, aby Dzień Dziecka różnił się od zwykłego dnia i obfitował w wiele atrakcji. Na licznie przybyłych uczestników pikniku czekało mnóstwo gier, zabaw i konkurencji sportowych oraz konkurs plastyczny pod hasłem : „Moja szczęśliwa rodzina”. Wszystkie propozycje adresowane zarówno do dzieci starszych i młodszych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród najmłodszych uczestników największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, dla miłośników „podróży czytelniczych” odbył się kiermasz książek za symboliczną złotówkę. Uczestnicy pikniku bardzo chętnie brali udział w proponowanych konkurencjach. Najlepsi otrzymali wspaniałe nagrody między innymi : piłki, klocki, książki. Tego dnia wszyscy byli wygrani, każdy bowiem otrzymał poczęstunek w postaci słodyczy, lodów i zimnych napoi. Wszystkie atrakcje budziły wiele emocji i zdrową rywalizację sportową. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, a dobry humor dopisywał każdemu.
W trakcie pikniku dorośli uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne dotyczące problemów przemocy, formach wsparcia na terenie gminy Libiąż.
Zorganizowany piknik „Kocham – nie biję” wpisuje się również w działania Centrum Aktywności Lokalnej. Celem tych działań jest aktywizacja społeczna oraz integracja uczestników gminy Libiąż.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu , Punkt Aktywności Obywatelskiej oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dziękuje wszystkim partnerom i współorganizatorom w przygotowaniu pikniku :
1. Libiąskiemu Centrum Kultury w Libiążu,
2. Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu,
3. Świetlicy Środowiskowej w Libiążu,
4. Zarządowi Mienia Komunalnego w Libiążu.