Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia 2018

2018-12-20

W dniu 19 grudnia 2018r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu zorganizował Spotkanie Wigilijne dla osób starszych, samotnych z terenu Gminy Libiąż, które organizowane są od 1990 r.

Udział w Spotkaniu Wigilijnym zadeklarowało 65 osób. Osobom, które z powodu stanu zdrowia nie mogły osobiście uczestniczyć w spotkaniu, dania wigilijne zostały dostarczone przez opiekunki domowe lub rodzinę.

Przybyłych gości powitał Burmistrz Libiąża Jacek Latko, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Libiążu Bogumiła Latko, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Sylwia Paleczny, Zastępca Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Cecylia Ostafin oraz ks. Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego Michał Kliś.

Ksiądz Proboszcz na rozpoczęcie spotkania poprowadził modlitwę oraz zaintonował tradycyjną kolędę. Goście przełamali się opłatkiem, składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne, a następnie zasiedli do wspólnego posiłku, który składał się z tradycyjnych potraw wigilijnych. Osobom uczestniczącym w spotkaniu wręczono paczki ze smakołykami.

Spotkanie Wigilijne było okazją na odrobinę świątecznego ciepła, którego w tych dniach nie powinno zabraknąć nikomu.

Ponadto w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia pomagali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Gimnazjum Nr 2 w Libiążu , którzy wykonali stroiki świąteczno-noworoczne.
Dekoracje świąteczne zostały przekazane klientom Ośrodka Pomocy Społecznej Libiążu, w głównej mierze osobom niepełnosprawnym i chorym, objętych pomocą w formie usług opiekuńczych.


Za otwarte serce dla innych oraz współpracę serdecznie dziękujemy i życzymy radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepłej, rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole oraz wszelkiej pomyślności i szczęścia w Nowym Roku.