W dniu 16 czerwca 2021r. nastąpi inauguracja Programu „Gmina Przyjazna Seniorom”

2021-06-14

Gmina Libiąż, jako pierwsza w powiecie chrzanowskim, dołącza do grona samorządów przyjaznych seniorom. Burmistrz Gminy Libiąż Jacek Latko podpisał porozumienie o współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Manko. Mieszkańcy w wieku 60+ będą mogli korzystać z ogólnopolskiej Karty Seniora, uprawniającej do wielu zniżek. Do udziału w Programie zaproszono także lokalnych przedsiębiorców.

16 czerwca br. w Libiążu odbędzie się oficjalna inauguracja Programu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Przedstawiciele Stowarzyszenia Manko zaprezentują jego założenia i opowiedzą o doświadczeniach innych samorządów. Burmistrz Gminy Libiąż Jacek Latko odbierze z rąk Prezesa Stowarzyszenia Manko Łukasza Salwatorskiego oficjalny certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”. Wręczone zostaną pierwsze ogólnopolskie Karty Seniora uprawniające ich posiadaczy do zniżek m.in. w sektorze usług, zakupów na terenie całego kraju oraz certyfikaty dla lokalnych przedsiębiorców i instytucji wspierających środowisko osób starszych.

Przedsiębiorcy z gminy Libiąż, którzy chcieliby się włączyć do Programu, proszeni są o kontakt z Klubem Integracji Społecznej przy Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Libiążu pod numerem telefonu 32 627 78 25, wew.30.

 

Szczegółowe informacje na temat bezpłatnej Ogólnopolskiej Karty Seniora można uzyskać w Klubie Integracji Społecznej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu pod numerem telefonu 32 627 78 25, wew. 30.