VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie 15-16 WRZEŚNIA

2021-09-21

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora, w tym roku wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa zorganizowało VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, które odbywają się 15 – 16 września. Wydarzenie to ma na celu kształtowanie i utrwalanie wśród seniorów postawy aktywnego obywatela, a także integrowanie ich poprzez budowanie świadomości ekonomicznej, prawnej, prozdrowotnej oraz związanej z bezpieczeństwem.

W dniu 15 września odbyła się konferencja dla liderów i koordynatorów polityki senioralnej pt ,,Doświadczenia i inspiracje w polityce senioralnej gmin”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele gminy Libiąż, która przystąpiła do Programu ,,Gmina Przyjazna Seniorom”.

Drugiego dnia libiąscy seniorzy integrowali się w Parku Jordana w Krakowie. Uczestniczyli w bezpłatnych badaniach oraz mieli możliwość posłuchać porad dietetyków i innych specjalistów. Ponadto odbył się Pokaz Mody Stylowych Seniorów i konkursy z nagrodami. Zakończeniem wydarzenia był koncert Alexandra Martineza ,,Największe Światowe Przeboje” oraz Międzypokoleniówka z DJ Wiką.