2016-01-11

W dniu 11.01.2016r w Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu odbyło się spotkanie z dr Jackiem Olszewskim, pracownikiem naukowym gdańskiego AWFiS oraz WSB w Gdańsku i WSB w Toruniu. Wizyta była związana z pisaniem książki pt. "Poczucie przynależności osób wykluczonych jako bezdomnych i bezrobotnych, uczestniczących w programach sportowych". Publikacja będzie pracą habilitacyjną autora. Dr Jacek Olszewski, jako pierwszy w kraju, zajął się przeprowadzeniem badań na temat zjawiska sportu i rekreacji - czynnika reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w Polsce.

2016-01-18

Pierwszego dnia zajęcia podzielono na dwa etapy: zajęcia integracyjne oraz warsztat plastyczny. Kiedy uczestnicy dobrze się poznali, przeszliśmy do zajęć plastycznych. Ponieważ wówczas zbliżał się Dzień Babci i Dziadka, wykonywano prace specjalnie z tej okazji. Każdy uczestnik przygotował własnoręcznie zrobiony wazon z kwiatami, aby podarować dziadkom. W między czasie można było wypić herbatę i zjeść coś słodkiego.

2016-01-19

19 stycznia odwiedziliśmy lokalną piekarnię w Libiążu, uczestnicząc wraz z dziećmi w warsztatach pieczenia chleba. Dzięki uprzejmości właściciela piekarni Pana Kazimierza Siudy i jego pracownika mieliśmy przyjemność zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka oraz na czym polega praca piekarza. Nasze dzieci same formowały bułki, które z pomocą pani piekarz wkładały do wielkiego pieca chlebowego.

2016-01-20

W środę 20 stycznia pojechaliśmy z dziećmi na basen do Chrzanowa. Pogoda była mroźna, ale nie nam było to odczuwać. Dzieci spędziły 2 godziny pod okiem instruktorki, która prowadziły różne gry i zabawy w wodzie, nikomu także nie zabrakło odwagi wejść na zjeżdżalnię jak i pokazać sztukę pływania w stylu dowolnym. Wszyscy świetnie się bawili.

2016-01-21

Czwartkowe spotkanie odbyło się "przy stole". Tego dnia położyliśmy nacisk na kulinaria oraz sztukę dobrego zachowania przy spożywaniu posiłków.

2016-01-22

W piątek z grupą dzieci poszliśmy do kina w Libiąskim Centrum Kultury.

2016-01-22

W Punkcie Aktywności Obywatelskiej działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu odbyły się ferie zimowe. Zajęcia zrealizowano w ramach działań Centrum Aktywności Lokalnej oraz Programu Aktywności Lokalnej na lata 2014 - 2020.
Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez pracowników Klubu Integracji Społecznej w OPS w Libiąż. Prowadzone były codziennie w pierwszym tygodniu ferii od 18.01. - 22.01.2016r.