Małopolski Dzień Uczenia Się przez całe życie 2012

2012-06-04

W ramach Małopolskiego Dnia Uczenia Się przez całe życie 2012, Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu zorganizował dla dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Świetlicy Środowiskowej grę terenową pt. "Zrezygnuj z drogi do uzależnienia", a motywem przewodnim była profilaktyka uzależnień. W tym roku MDU realizowany był pod hasłem: "Graj, doświadczaj, działaj", stąd też taki charakter imprezy.

W poniedziałek 04.06.2012r o godzinie 14.00 ze Świetlicy Środowiskowej w Libiążu wyruszyła pierwsza pięcioosobowa drużyna. Każda, z 4 drużyn, miała za zadanie pokonanie ok. 4 km trasy, kończącej się na Filii Świetlicy Środowiskowej, w budynku Parafialnym przy Kościele Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Na trasie znajdowały się 3 tzw. bazy. Na każdej, oznakowanej bazie, drużyna miała zadania do wykonania, za które dostawała określoną liczbę punktów. Na mecie, po wykonaniu ostatniego zadania, punkty zostały podsumowane. Dodatkowo, każda drużyna, musiała jeszcze wykonać w dowolnej technice plakat profilaktyczny, za który można było otrzymać "ekstra punkty".

Na zmęczonych i spragnionych uczestników czekał ciepły posiłek i napoje, a z kolei na opiekunów czekało nie lada wyzwanie, wyłonienie zwycięskiej drużyny. Po podsumowaniu wszystkich punktów, walka do samego końca była wyrównana, nie wiadomo było, kto stanie na podium. Zwycięzcę wyłoniło niezależne jury, przyznając punkty za wykonanie plakatu.

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali upominki, natomiast zwycięskie drużyny zgodnie z zajętym miejscem, dostały kupony do zrealizowania w Kebabie "Taurus" w Libiążu oraz w sklepie spożywczym "Witaminka" - firmy te były głównymi sponsorami nagród. Kebab "Taurus" ufundował nagrody za pierwsze i drugie miejsce, natomiast sklep spożywczy "Witaminka", nagrody za miejsce trzecie.

Podsumowując, wydarzenie to zaliczamy do bardzo udanych. Pomimo zapowiadającej się niepogody, wszystko poszło zgodnie z planem. Pogoda dopisała, młodzież stawiła się w komplecie, humory były doborowe, jednym słowem więcej takich danych spotkań. Zapraszamy za rok.