Sprawozdanie ze spotkania środowiskowego o charakterze prozdrowotnym z dietetykiem.

2017-02-27

27 lutego 2017r. o godzinie 11.00 w Punkcie Aktywności Obywatelskiej w Libiążu odbyło się spotkanie środowiskowe o charakterze prozdrowotnym z dietetykiem Panią Barbarą Kaczor z Centrum Żywieniowego Natur House z Libiąża - ekspertem w reedukacji żywieniowej. Spotkanie miało charakter otwarty, było zorganizowane dla mieszkańców gminy Libiąż.

Na spotkaniu zostały omówione zasady zdrowego trybu odżywiania, porady dietetyczne, przyrządzania łatwych, tanich i wartościowych posiłków dla całej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem kuchni dla dzieci.

Spotkanie było prowadzone w formie wiedzy teoretycznej połączonej z warsztatami kulinarnymi. W trakcie warsztatu uczestnicy przygotowali dania, które można zrobić w każdym gospodarstwie domowym: pastę rybną, sałatkę z serka wiejskiego, naleśniki z mąki orkiszowej oraz słodkie desery i koktajle owocowe, szczególnie ulubione przez dzieci. Efektem końcowym spotkania była degustacja wszystkich przygotowanych samodzielnie dań.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Organizowania Społeczności Lokalnej (OSL) oraz Programu Aktywności Lokalnej w Gminie Libiąż na lata 2014 – 2020.