Archiwum: luty 2021

2021-02-12

Walentynki z Punktem Aktywności Obywatelskiej

Punkt Aktywności Obywatelskiej działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu przygotował dla zakochanych kilka propozycji, jak własnoręcznie wykonać prezent z okazji walentynek.
Poniżej prezentujemy kilka ciekawych propozycji, które będą pomocne w przygotowaniu niespodzianki z okazji święta zakochanych. Po wykonaniu prezentów zachęcamy do przesłania zdjęcia swojej pracy na adres paolibiaz@interia.pl lub MMS-em na numer tel. 532-560-650. Zdjęcia prac zostaną umieszczone na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu.

Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

2021-02-16

Projekt "Droga do samodzielności"

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu realizuje w Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach, profesjonalne i nowoczesne wsparcie na rzecz osób powyżej 18 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi, w ramach projektu pn. „Droga do samodzielności”.

2021-02-22

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (22–28 luty 2021 r.)

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym corocznie Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on przypominać o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.