Archiwum: czerwiec 2021

2021-06-02

Klub Seniora

Punkt Aktywności Obywatelskiej działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom- Ogólnopolska Karta Seniora zorganizował w dniu 27.05.2021 spotkanie Klubu Seniora.

2021-06-02

Wizyta Seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Przedszkolu nr 3 z okazji Dnia Dziecka

W Dniu Dziecka tylko delegacja seniorów mogła odwiedzić dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu. Seniorzy odwiedzili aż 5 grup dzieci i obdarowali je słodkościami i balonami. Dzieci w podziękowaniu obdarowały Seniorów pięknymi laurkami, które sprawiły wiele radości.

2021-06-02

Seans filmowy dla Seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Libiążu w ALE KINO! i zajęcia z muzykoterapii

W poniedziałek31 maja 2021r. uczestnicy Dziwnego Domu Seniora + mieli okazję odwiedzić kino, gdzie zorganizowany był specjalnie dla nich seans filmu pod tytułem "Druga połowa". Film ten pobudził wspomnienia o ich pierwszej miłości i przeżyciach z młodości.

2021-06-02

Pierwsza wycieczka Seniorów z Dziennego Domu Senior+ w 2021 r.

W dniu 27 seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Libiążu mieli okazję odwiedzić ogrody Kapias w Goczałkowicach. Seniorzy w ogrodach mogli podziwiać piękne kompozycje kwiatowe, drzewa oraz krzewy, które po zimie budzą się do życia i cieszą oczy swym pięknem. W tych pięknych okolicznościach spędziliśmy czas na pikniku gdzie mogliśmy się napić i zjeść przyjazne ciasteczko.
Sylwoterapia w lasku brzozowym przyniosła każdemu dużo przyjemności i poprawiła nastroje.

2021-06-02

RELACJA Z PIKNIKU ,,RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY” POMOC INNYM NA WZGLĘDZIE MAMY WIĘC STOP PRZEMOCY OGŁASZAMY !!!

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 01.06.2021 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zorganizował piknik ,,RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY”
POMOC INNYM NA WZGLĘDZIE MAMY WIĘC STOP PRZEMOCY OGŁASZAMY !!

2021-06-14

W dniu 16 czerwca 2021r. nastąpi inauguracja Programu „Gmina Przyjazna Seniorom”

Gmina Libiąż, jako pierwsza w powiecie chrzanowskim, dołącza do grona samorządów przyjaznych seniorom. Burmistrz Gminy Libiąż Jacek Latko podpisał porozumienie o współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Manko. Mieszkańcy w wieku 60+ będą mogli korzystać z ogólnopolskiej Karty Seniora, uprawniającej do wielu zniżek. Do udziału w Programie zaproszono także lokalnych przedsiębiorców.

2021-06-16

Gdzie w gminie Libiąż można wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora?

Od 17 czerwca 2021r. każdy senior z gminy Libiąż, który ukończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora.

2021-06-18

Inauguracja Programu „Gmina Przyjazna Seniorom”

Gmina Libiąż, jako pierwsza w powiecie chrzanowskim, dołączyła do grona samorządów przyjaznych seniorom. Burmistrz Libiąża Jacek Latko podpisał porozumienie o współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Manko. W dniu 16 czerwca br. w Libiąskim Centrum Kultury odbyła się oficjalna inauguracja Programu ,,Gmina Przyjazna Seniorom”.

2021-06-24

Potrzebujesz pomocy prawnika? Nie radzisz sobie z zadłużeniem? Nie może porozumieć się z sąsiadem?

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego! Taka pomoc jest udzielana za darmo nic nie musisz płacić.

2021-06-29

Spotkanie Klubu Seniora

W dniu 23.06.2021 r. w Punkcie Aktywności Obywatelskiej działającym w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora.

2021-06-30

Dobry Start od ZUS tylko elektronicznie

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start(tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.