Impreza środowiskowa "Czarne Życie w nałogu - postaw na kolor"

2014-09-27

W piękną jesienną sobotę 27 września 2014 roku odbyła się impreza środowiskowa pt.: "Czarne Życie w nałogu - postaw na kolor", której organizatorem było Centrum Aktywności Lokalnej działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu.

Tego typu imprezy to już cyklicznie organizowane działanie w ramach CAL mające na celu integracje mieszkańców, wzmacnianie więzi rodzinnej jak również wdrażanie pozytywnych wzorów spędzania wolnego czasu.

W tym roku wprowadzone zostały działania profilaktyczne mające na celu uświadamianie mieszkańcom jak dużym zagrożeniem jest picie w miejscach publicznych i gdzie i o jaką pomoc mogą prosić mieszkańcy borykający się z problemami wszelkich uzależnień. W tym celu zaproszeni zostali do organizacji imprezy przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Libiąż. Specjaliści przez cały okres trwania imprezy służyli fachową pomocą, po którą można się było udać do stoiska, przy którym siedzieli specjaliści. Przedstawiciel Policji Pan Grzegorz Tuligłowicz wystąpił i uświadamiał mieszkańców o przepisach prawnych i zagrożeniach wynikających z picia w miejscach publicznych, jak również zwracał uwagę mieszkańców by czynnie brać udział w walce z pijącymi osobami w miejscach publiczny i że jest to nasza wspólna sprawa. Ponad to zorganizowane były konkursy o tematyce profilaktycznej zarówno dla dzieci w różnym przedziale wiekowym, jak i dla dorosłych.

Za część artystyczną odpowiadali głownie przedstawiciele firmy Karibu Polska, którzy wprowadzili mieszkańców w klimat czarnej Afryki. Mieszkańcy brali udział w wielu konkursach np. wiedzy o Afryce, wykonywania masek afrykańskich czy meczu z miotłami dzieci kontra rodzice. Ponad to można było wziąść udział w warsztatach bębniarskich, nauczyć się tradycyjnego tańca i śpiewu afrykańskiego. Do dyspozycji mieszkańców był również bazar afrykański, gdzie między innymi można było skorzystać z bezpłatnego wykonania plemiennych makijaży, afrykańskiej biżuterii czy plecenia warkoczyków.

Dzięki wielu sponsorom można było poczęstować mieszkańców przepysznym bigosem i kiełbaskami z grila, a także kawą, herbatą i pysznym ciastem. Dla dzieci były rozdawane słodycze i wata cukrowa.

Kolejną atrakcją była możliwość skorzystania z fitnessu na świeżym powietrzu oraz zajęć na siłowni na powietrzu, zajęcia prowadziła wykwalifikowana instruktorka. Zajęcia zachęcały mieszkańców do aktywności fizycznej i pokazały, że w tak pozytywny sposób można spędzać wolny czas.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Sylwia Paleczny składa serdeczne podziękowania mieszkańcom za tak liczny udział w imprezie, wolontariuszom i uczniom, za ogromny wkład w organizację imprezy, a także współorganizatorom i sponsorom.

Partnerzy lokalni:

 1. Libiąskie Centrum Kultury.
 2. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Libiążu.
 3. Urząd Miejski w Libiążu.
 4. Komisariat Policji w Libiążu.
 5. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

Sponsorzy:

 1. Tauron Wydobycie S.A. ZG "Janina" w Libiążu:
  • Związki Zawodowe Solidarność,
  • ZZ Kadra
  • ZZ Kontra
  • ZZ Ratowników Górniczych.
 2. Biuro-Max w Chrzanowie.
 3. Dan-Cake w Chrzanowie.
 4. KEBAB "Taurus" w Libiążu.
 5. Salon Fryzjerski w Libiążu - Pani Michalina Kondracja.
 6. Szkółka Jeździecka Konna "TĘCZA" w Libiązu.
 7. Kryta pływalnia w Chrzanowie.
 8. Piekarnia w Libiążu - Pan Kazimierz Siuda.
 9. PRO-ART w Żarkach - Pan Henryk Maciej Dwornik
 10. "Megallo" w Alwerni.
 11. Pawilon Handlowy "Witaminka" w Libiążu.
 12. Lewiatan w Libiążu - Pan Rafał Wikar.
 13. Usługi Transportowe - Pan Andrzej Krajewski.
 14. Pan Andrzej Piątek i Pan Waldemar Niemczyk.
 15. Firma Pan Jarosław Znaleźniak MMC Poland Sp. z o.o - CORUM GROUP.
 16. Firma AGMAR S.A. w Mielcu.
 17. SĄSIAD Market Spożywczy w Żarkach.
 18. Towarzystwo Ubezpieczeniowe LYNXX w Libiążu - Pan Ryszard Miziołek.
 19. GOLD LOMBARD - Pani Renata Kacperek.