Impreza środowiskowa "Magiczna Noc Świętojańska"

2012-06-22

Centrum Aktywności Lokalnej działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu 22 czerwca 2012 r. zorganizowało imprezę środowiskową "Magiczna Noc Świętojańska".
CAL corocznie organizuje dla mieszkańców Gminy Libiąż imprezy środowiskowe wpisując się jednocześnie w ogólnopolską Kampanię "Czerwiec Aktywnych Społeczności". Impreza ta była możliwa dzięki współpracy z partnerami lokalnymi oraz sponsorami. Głównym celem wydarzenia była integracja mieszkańców Gminy Libiąż oraz promocja ludowych tradycji i obrzędów związanych z Nocą Świętojańską.

Oficjalnego rozpoczęcia imprezy dokonał Sołtys Żarek Pan Bogusław Gucik.
Po oficjalnym przywitaniu uczestników imprezy rozpoczęła się wesoła zabawa, która przeniosła ich w klimat magii, czarów i tradycji Nocy Świętojańskiej.
Impreza składała się z dwóch części: artystycznej i konkursowej.
Część artystyczna charakteryzowała się występami lokalnych zespołów ludowych. Jako pierwsze wystąpiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żarkach przedstawiając obrzędy Nocy świętojańskiej, a pieśni ludowe zaśpiewał zespół "Macierzanki". Magiczne pieśni związane z Nocą Świętojańską zaprezentowało także Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów "Przyjaźń" w Żarkach.

Dla dzieci przygotowano różne zabawy. Największą atrakcją cieszył się podnośnik strażacki, który podnosił dzieci wysoko w górę. Ponadto ciekawy występ i wesołą zabawę przygotowały dzieci ze Świetlicy Szkolnej w Żarkach. W zabawach najmłodsi uczestnicy bawili się wspólnie z dorosłymi.

Część konkursową imprezy stanowiły konkursy zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych. Konkursy związane były przede wszystkim z tradycjami Nocy Świętojańskiej. Dzieci brały udział w dekorowaniu koszyczków z kwiatami, puszczaniu łódeczek na wodzie i pokonywaniu toru przeszkód.
Dorośli uczestniczyli w wiciu wianka, szukaniu kwiatu paproci oraz brali udział w quizie o tematyce Nocy Świętojańskiej.
Zwycięzcy konkursów zostali wyróżnieni cennymi nagrodami.

Po aktywnym uczestnictwie w zabawach i konkursach można było posilić się grochówką i kiełbaską z grilla.
Uczestnicy imprezy byli zadowoleni i dobrze się bawili. Impreza przyczynił się do wzmocnienia wzajemnych więzi emocjonalno-społecznych miedzy uczestnikami oraz integracji sąsiedzkiej, a tym samym dostarczyła wielu ciepłych i miłych wrażeń.

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu - Centrum Aktywności Lokalnej składa serdeczne podziękowania za wsparcie udzielone przez sponsorów oraz pomoc partnerów lokalnych w przygotowaniu i organizacji imprezy. Pragniemy również podziękować mieszkańcom Gminy Libiąż za zaangażowanie i pomoc przy realizacji imprezy oraz uczestnictwo we wspólnej zabawie.

 

PARTNERZY LOKALNI:

 1. Urząd Miejski w Libiążu.
 2. Libiąskie Centrum Kultury.
 3. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
 4. Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach.
 5. Państwowa Straż Pożarna w Chrzanowie.
 6. Koło Gospodyń Wiejskich w Żarkach.
 7. Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów "Przyjaźń" w Żarkach.

SPONSORZY:

 1. PKW S.A. ZG "Janina" w Libiążu.
 2. Biuro-Max S.C. Chrzanów.
 3. Market "Sąsiad" w Żarkach.
 4. "MEGALO" Spółka Jawna.
 5. Sklep Spożywczy w Żarkach - Pani Maria Franaszek.
 6. Pawilon Handlowy "Witaminka" w Libiążu.
 7. Piekarnia w Żarkach - Pan Tomasz Lelito.
 8. "Dan Cake’’ w Chrzanowie.
 9. Zakłady Mięsne "Unimięs" w Chrzanowie.