Piknik "Sportowy czerwiec"

2016-06-11

Centrum Aktywności Lokalnej działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu, kontynuując działania środowiskowe "Nasza Obieżowa", zorganizowało Piknik "Sportowy Czerwiec". CAL corocznie, wspólnie z mieszkańcami ulicy Obieżowej organizuje imprezy środowiskowe wpisując się jednocześnie w Ogólnopolską Kampanię "Czerwiec Aktywnych Społeczności". Piknik był możliwy dzięki współpracy z partnerami lokalnymi: Urząd Miejski w Libiążu, Libiąskie Centrum Kultury, Spółdzielni Mieszkaniowa "Gwarek" w Libiążu, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Świetlica Środowiskowa w Libiążu oraz firma cateringowa "Megalo". Wkład w organizację pikniku mieli również mieszkańcy ulicy Obieżowej.

Piknik "Sportowy Czerwiec" był połączony z otwarciem boiska sportowego, które powstało jako oddolna inicjatywa społeczna mieszkańców ulicy Obieżowej.
Piknik miał na celu ukazanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz promocję zdrowego stylu życia w gminie Libiąż.

Oficjalnego rozpoczęcia imprezy dokonał Burmistrz Libiąża Pan Jacek Latko.
Po oficjalnym przywitaniu uczestników rozpoczął się mecz piłki nożnej o Puchar Burmistrza "Obieżowa kontra Samorządowcy".
Walka o puchar była zacięta. Zwyciężyła drużyna z ulicy Obieżowej wynikiem 8 : 7.
Pan Burmistrz wręczył puchar zwycięzcom.
Skład drużyn piłkarskich został uwieńczony na zdjęciu.
W przerwie meczu zaśpiewały uczennice I LO w Chrzanowie - Andżelika Siuda i Katarzyna Kucharska.

Wszyscy uczestnicy pikniku zostali poczęstowani kiełbaską z grilla.
W pikniku bardzo licznie uczestniczyły dzieci i z myślą o nich przygotowano ciekawe konkursy sprawnościowe.
Zwycięzcy zostali wyróżnieni cennymi nagrodami.

Uczestnicy pikniku byli zadowoleni i dobrze się bawili. Piknik przyczynił się do wzmocnienia wzajemnych więzi emocjonalno-społecznych między uczestnikami oraz integracji sąsiedzkiej, a tym samym dostarczył wielu ciepłych i miłych wrażeń.

Centrum Aktywności Lokalnej przy OPS w Libiążu składa podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie imprezy.