Archiwum: sierpień 2021

2021-08-02

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ odkrywali tajniki pszczelarstwa w Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa-Apilandii

19 lipca 2021r uczestnicy Dziennego Domu "Senior+"w Libiażu odbyli wspaniałą podróż do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa-Apilandii w Kleczy Dolnej. Seniorzy mieli okazję poznać tajniki życia pszczół,uczestniczyli w warsztatach wykonując własny kosmetyk,świecę oraz degustowali drogocenne pszczele produkty.

2021-08-03

Zaproszenie na VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

W związku z tym , że Gmina Libiąż jest partnerem Programu ,,Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora’’ mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w VIII Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie, które odbędą się 16 września w Parku Jordana w Krakowie.

2021-08-04

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ odwiedzili Kraków z perspektywy Wisły - królowej polskich rzek

W ramach projektu wieloletniego "Senior+" edycja 2021 seniorzy z Dziennego Domu "Senior +" w Libiażu odwiedzili piękne miasto jakim jest Kraków. Uczestnicy mieli okazję odbyć rejs statkiem pasażerskim "Nimfa" po Wiśle i spojrzeć na zabytki Krakowa z nieco innej rzecznej perspektywy.Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele pozytywnych wrażeń.

2021-08-04

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ odwiedzili Kraków z perspektywy Wisły - królowej polskich rzek

W ramach projektu wieloletniego "Senior+" edycja 2021 seniorzy z Dziennego Domu "Senior +" w Libiażu odwiedzili piękne miasto jakim jest Kraków. Uczestnicy mieli okazję odbyć rejs statkiem pasażerskim "Nimfa" po Wiśle i spojrzeć na zabytki Krakowa z nieco innej rzecznej perspektywy.Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele pozytywnych wrażeń.

2021-08-04

INFORMACJA DLA OSÓB i RODZIN POSZKODOWANYCH W WYNIKU POŻARU

Osoby i rodziny, które poniosły straty w wyniku pożaru mieszkania w Libiążu przy ul. 11 Listopada 18, mogą zgłaszać się osobiście do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu ul. 9 Maja 2, III piętro, pokój 419, lub skontaktować się telefonicznie z pracownikiem pierwszego kontaktu pod numerem telefonu 32 6277825 wewnętrzny 21.

2021-08-10

Sposoby na letnie przetwory

W dniu 05.08.2021 r. w Punkcie Aktywności Obywatelskiej działającym w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu odbyło się spotkanie Klubu Seniora.

2021-08-25

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ na wadowickim szlaku Karola Wojtyły

25 sierpnia 2021r. seniorzy z Dziennego Domu "Senior +" w Libiażu wybrali się w niezwykłą podróż w czasie-wadowickim szlakiem Karola Wojtyły. Zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz Bazylikę Mniejszą p.w. Ofiarowania NMP. Ostatnim etapem wycieczki była degustacja słynnych ulubionych papieskich kremówek. Seniorzy żegnali Wadowice wzruszeni śpiewając piękną piosenkę "Moje Miasto Wadowice".

2021-08-26

Mydełka na cele charytatywne

W dniu 18.08.2021r. w Punkcie Aktywności Obywatelskiej działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom- odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora.

2021-08-26

Sprawozdanie z pikniku edukacyjnego dla dzieci z terenu Gminy Libiąż "Sieciaki na wakacjach"

Punkt Aktywności Obywatelskiej działający przy Ośrodku Pomocy Społecznejw Libiążu wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w dniu 17.08.2021 r. zorganizował i przeprowadził piknik edukacyjny w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach”, którego nadrzędnym celem jest propagowanie idei bezpiecznego Internetu dla dzieci.

2021-08-27

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ oraz Klubu Seniora z Punktu Aktywności Obywatelskiej przyłączyli się do akcji pomocowej dla Janka Kozuba

Uczestnicy Dziennego Domu "Senior+" w Libiażu oraz Klubu Seniora z Punktu Aktywności Obywatelskiej, którym nie jest obojętny los małego chłopca Janka Kozuba, walczącego z okrutną chorobą jaką jest SMA, postanowili dołączyć do akcji pomocowej. Ze swojej strony podarowali prace na licytację, które wykonywali podczas zajęć w Dziennym Domu. Małemu wojownikowi życzymy dużo zdrowia.

2021-08-30

Kampania profilaktyczna o charakterze integracyjnym ,,POMOC A NIE PRZEMOC” Z MYŚLĄ O SENIORACH.

Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Centrum Aktywności Lokalnej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu serdecznie zapraszają na kampanię profilaktyczną o charakterze integracyjnym ,,POMOC A NIE PRZEMOC” Z MYŚLĄ O SENIORACH w dniu 3 września 2021 roku na Targowisku Miejskim w Libiążu przy ulicy Rouvroy 10.

2021-08-30

Dobry Start (tzw. 300 plus) - dyżur pracowników ZUS w Punkcie Aktywności Obywatelskiej

Osoby, które będą potrzebowały wsparcia w złożeniu wniosku o świadczenie z programu Dobry Start mogą liczyć na pracowników ZUS w Libiążu m.in. podczas dyżuru pracowników ZUS w Punkcie Aktywności Obywatelskiej ul. Rouvroy 10 (Targowisko Miejskie w Libiążu Pawilon 22) 30 sierpnia 2021r. w godz. 11.00-13.00